Menu

Jaki olejek na rzęsy stosować?

Grudzień 12, 2018 - Uroda
Jaki olejek na rzęsy stosować?

Olejowanie włosów to powszechny zabieg stosowany w celu nadania im blasku, elastyczności i zdrowego wyglądu, czyli dogłębnie je odżywiają. Czy ten sam sposób można zastosować do innych celów? Jaki olejek na rzęsy stosować? Czy serum Lash Parade może być rodzajem wspomagacza? Można wykorzystać niemal każdy rodzaj, jednak w niewielkich ilościach. Należy zachować szczególną ostrożność przy aplikacji, by preparat nie przedostał się do oczu. Może wówczas spowodować poważne podrażnienia.

Jakie olejki mogą być więc stosowane? Najbardziej popularnym jest ten rycynowy. Ogólnodostępność i przystępna cena są kolejnymi zaletami. Wspomaga dbałość o włoski i dodatkowo przyciemnia je i zagęszcza. Dzięki temu nabierają wyrazistości. Może być stosowany kilka razy w tygodniu. Najlepiej nakłada się za pomocą pędzelka. Może być nakładany od nasady do samego końca.

Innym, również popularnym olejkiem przeznaczonym do pielęgnacji rzęs jest arganowy. Zawiera w sobie wysokie stężenie witaminy E. Dlatego doskonale wspomaga regenerację i odbudowę osłabionych rzęs, tak jak Lash Parade. Wystarczy rozetrzeć ich niewielką ilosć i delikatnymi ruchami nanieść na rzęsy. Oczywiście przed tą czynnością należy dokładnie umyć i osuszyć ręce, by zapobiec przedostaniu się jakichkolwiek zanieczyszczeń do oka.

Trzecim olejkiem, który można stosować do nawilżenia i odbudowy rzęs jest olejek migdałowy. Poza dobrą konsystencją charakteryzuje się przyjemnym zapachem. Nie uczula, dlatego może być stosowany również przez alergików.

Codzienny makijaż skutecznie osłabia rzęsy. Przerzedzają się, zaczynają notorycznie wypadać, tracą blask i zamiast być ozdobą – odstraszają swoim wyglądem. Na szczęście istnieją preparaty wspomagające troskę o nie. Nawilżenie rzęs jest tak samo istotne, jak włosów znajdujących się na innych partiach ciała. Pomocny może okazać się również preparat Lash Parade.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *