Menu

Czy kremy antycellulitowe są skuteczne?

Grudzień 20, 2018 - Zdrowie
Czy kremy antycellulitowe są skuteczne?

Dostępność kremów i preparatów w drogeriach i aptekach jest obecnie bardzo duży. Wśród nich znajdują się propozycje do pielęgnacji twarzy, rąk, stóp i te mające za zadanie modelowanie i reszty ciała. Zastosowanie Lineashape może być odpowiedzią na problemy z cellulitem. Są również specjalne formuły, które pomagają pozbyć się tzw. „skórki pomarańczowej” na dolnych partiach ciała. W każdym preparacie, również Lineshape istotna jest systematyczność.

Oczywiście do tematu kosmetyków antycellulitowych należy podchodzić z ostrożnością i nie przygotowywać się na całkowite usunięcie cellulitu. Do tego konieczny jest również wysiłek w postaci ćwiczeń i wyrzeczeń w diecie. Dodatkowo, aplikacja kremu powinna przybierać postać intensywnego masażu. Nawet takiego, który sprawia ból. Kuracja powinna przebiegać intensywnie.

Należy pamiętać, że kosmetyki są jedynie rodzajem uzupełnienia, suplementem dla zdrowego wyglądu skóry nóg. Aby pozbyć się cellulitu konieczne jest więc wykonywanie kilku czynności. Suplementacja i kosmetyki, regularne ćwiczenia i zabiegi kosmetyczne. Połączenie wszystkich trzech sposobów będzie bardziej pewne i skuteczne.

Pomoc w pozbyciu się cellulitu mogą przynieść również zabiegi wykonywane w domowym zaciszu. Masaż szorstką szczotką lub specjalnie przeznaczoną rękawicą ma zbawienny wpływ na stan skóry. Uszkodzony naskórek ulega starciu, dodatkowo w wyniku masażu pobudza się krążenie krwi i limfy. By nie uszkodzić zdrowej tkanki skórnej, zaleca się wykonywanie masaży podczas kąpieli lub pod prysznicem. Wówczas skóra jest zmiękczona i nie dochodzi do podrażnień.

Poza kremami i innymi kosmetykami, np. Lineashape, równie ważne jest regularne peelingowanie całej skóry. Jeżeli nie ma w zasięgu ręki kremu lub innego preparatu, można użyć do tego celu soli lub kawy. Wysokie wydatki w tym celu są więc zbędne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *